ceturtdiena, 2018. gada 7. jūnijs

Vasara nāk ar izmaiņām itin visā

Īslandē ir divas sezonas - ļoti gara ziema un salīdzinoši īsa vasara. Nu tik tikko ir beigusies ziema un klāt ir vasara. Ir siltas dienas, kuras bieži mijas ar aukstākām, vējāinām un apmākušos laiku. Bet, ir labi! Jo tomēr, apkārt ir zaļš un šur - tur zied puķes! Kalnu galotnes gan siegā, kā vienmēr. Ir skaisti!


Mūsu bērni ir aizbraukuši prom, savas vasaras brīvdienas pavadīt pie vecvecākiem, Latvijā. Mēs ar vīru un suni esam palikuši mājās, Īslandē, strādājam, bet ceram izrauties uz Dziesmu svētkiem.

Vasaras plānus mazliet sajauca mana veselība. Sakarā ar vēdera sienas rekonstrukcijas operāciju, uz trīs nedēļām esmu izgājusi no ikdienas aprites, un pārsvarā dzīvoju pa gultu un mājām.

Vēl ziemā, bijām ieplānojuši šajā ''bezbērnu'' vasarā iesaistīties Airbnb projektā. Tiem kas zin, nav ko stāstīt, bet tiem kas nezin, īsumā, tas ir mājas viesnīcas pakalpojumi (bed and breakfast, vai tikai bed, vai bed and kitchen un lai paši taisa sev ko grib...)
Sakarā ar manu veselības stāvokli, būtu prātīgi visu atcelt, bet tas ir praktiski neiespējami, jo jau sen, esam saņēmuši rezervācijas 70% vasarai.

Teikšu godīgi, tas ir grūti! Pirmām kārtām, pārkāpt sev un savai komforta zonai, un mājās ielaist svešus cilvēkus. Un, cilvēki ir dažādi! Ar vieniem simpātija, kontakts ir ibenīgs, bet ar citiem emocijas ir ne visai pozitīvas... Bet, būs mums laba pieredze un turpmāk varēsim izvēlēties kā, kad to darīt, un vai vispār to darīt!?!

Jautāsiet, kāpēc vispār iedomājāmies to darīt?!? Atbilde vienkārša - šeit, Īslandē, tas ir ļoti izplatīts vasaras (tūristu) sezonā, un turklāt lieka nauda nekad nav! Ir mums plāns renovēt mājas fasādi un vēl šo-to iegādāties mājai. Nu lūk, tagad māja tam visam pelna, ar nelielu, nē! Lielu manu piepalīdzību!


Paralēli visam, protams, ka es vēl adu!
Ir noadīta ļoti intersanta jaka, protams, atkal no īslandes vilnas, un atkal bezvīļu reglānā no apakšas. Šoreiz rakstu iegādājos Ravelry, no, manuprāt ļoti talantīgas norvēģu sievietes Linka Karoline. Raksts ir ārkārtīgi vienkāršs, un, varētu to tāpat, pēc bildēm nošpikot, bet, laikam esmu sasniegusi zināmu attīstības līmeni, kad aiz cieņas pret cilvēku (autoru), un aiz ļoti lielas mīlestības pret rokdarbiem, nolēmu oficiāli iegādāties patternu! Tāpēc, šoreiz nedalīšos ar shēmu arī ar jums, mani dārgie lasītāji!


 Jaka sākotnēji ir adīta kā džemperis, vidū (kur paredzēta aizdare) atstājot 3 ''kontrolvaldziņus''. Vēlāk, kad darbs pabeigts un ar tamboradatu nostiprinātas topošās aizdares malas, džemperi pārgriezu, tieši ''kontrolvaldziņiem'' pa vidu. Tālāk tiks tamborēta aizdare, piešūtas pogas un sagaidot labu omu - būs arī bildes, kur jaka man mugurā.
Tātad, turpinājums drīz sekos! 

2 komentāri:

  1. Красивый вязаный жакет. Вы молодец. И когда все успеваете?!

    AtbildētDzēst
  2. Skaists darbs un apbrīnoju drosmi ar šķērēm griezt adījumu, pat ja saprotu ideju ka ar tamboradatu ir nostiprināta maliņa, tik un tā. Tas izskatās bailīgi.

    AtbildētDzēst