svētdiena, 2017. gada 5. marts

Peysa

Peysa - islandiešu valdā ir adīts, rakstains džemperis, vai jaka. Peysa noteikti ir katram (sievietei, vīrietim, bērnam, pusaudzim...) islandietim. Viņi tiešām tos valkā. Valkāt šādu adītu džemperi ir goda lieta. Man ļoti patīk, ka viņi ciena un ikdienā valkā daļu no sava kultūras fonda. Ir populārāki un mazāk populārāki (jaunāki) raksti un modeļi. Manis noadīts, ir viens no vis-vispopulārākiem. Dzija: 100% islandiešu aitu vilna Lettlopi, pamatā pipari ar sāli krāsā. Teiļa daļā - raksts baltā krāsā, bet fons sastāv no 7 dažādām.
Ne velti, islandiešu vilna ir slavena visā Pasaulē. Tas tiešām ir fantastisks materiāls! Lettlopi ir gaisīgs pavediens, bagātīga krāsu palete un, izcilas mitruma atgrūšanas (waterproof) un termoregulācijas īpašības. Jauns islandiešu džemperis ir ass, taču valkājot, tas kļūst mīksts un mazliet piefilcējas. Tādam pavalkātam džemperim Islandes vējš un mitrums netiek cauri!
Adatas: Nr.4,5 koka Knit Pro Cubics(ar fiksētu auklu 80cm garas un 40cm īsas). Teiļa jeb rakstainai daļai adatas Nr.5,5

Arī šis džemperis ir adīts izklaidus reglāna veidā, no apakšas, uz augšu. Šoreiz, teilim izmantoju konkrētu raksta shēmu, kur (priekš manis jaunums!) valdziņu samazināšana notika iekš raksta.
Vairāk par tehniskiem aprakstiem lasiet šeit, šeit, un vēl šeit :-)
Ravelry ir atrodams kā Amaelfi.
Ilgi taisījos, lai nofotografētu un parādītu visiem savu jaunu adījumu! Paldies manām vecākām meitām Paulai un Annai - viena mammu frizēja, otra fotografēja. Knipsējām gan atkal ar telefonu, bet sanāca labi!Vieta, kur fotografējām, ir mūsu pagaidu mājas sēta.
Laiks šobrīd ir feins, silta, sniegota ziema, un nu jau vairs nav polārā nakts!
Katrai medaļai ir arī otra puse. Nedomājiet, kasasniegumu ceļš ir viegls. Līdzīgi kā pēdējā bildē, arī mūsu (manas ģimenes) jūtas un domas ir raibu raibas, savītas un ar īsākiem un garākiem pārstaipiem... Domājiet gaišas domas un dariet grūtus un labus darbus. Ir jāklausās arī sava sirds un jāattīsta intuīcija. Citreiz, ne viss loģisks nes mieru un laimi!
Svētīgu nākošo nedēļu visiem! Uz tikšanos, atkal pie adīšanas!

1 komentārs:

  1. Ļoti smuks džemperis sanācis, un lieliski piestāv, un ar stāstu! Man prieks par Tevi. Lai viss izdodas!

    AtbildētDzēst