trešdiena, 2014. gada 16. aprīlis

Rozes

Esmu kādu laiciņu klusējusi.
Sakarā ar ikdienas pienākumiem, man nebija iespējas daudz rokdarboties. Pagājušo mēnesi es krāju jaunas idejas un iedvesmu no dažādām grāmatām, mostamies dabas...ka arī mocīju sevi ar sporta nodarbībām un diētu. ''Mocīju'' saku tāpēc, ka priekš manis tas vienmēr ir aizraujoši, taču vienlaicīgi ļoti-ļoti grūti.
Laikam, ir sācies (vai vēl, tomēr, tā īsti nav sācies?) pavasaris, un, parasti, mainoties gadalaikiem, izmaiņas notiek arī rokdarbu jomā. Man arī gribējās pamēģināt ko neierastu. Es vienkārši nevaru un negribu pašlaik rokās turēt vilnu!
Es mazliet tamborēju un pamēģināju atkal izšūt... Par iedvesmu, ''paldies!'' saku burvīgai grāmatai ''Rozes''. Jūs arī, noteikti bijāt manījuši šo grāmatu grāmatnīcas plauktos!?!
Grāmata burtiski ieved rožu pasaulē. Izrādās, tikai dažas stundas radoša darba, un jebkura gadalaikā rozes var uzplaukt mums apkārt. Rozes...ne tikai izšūtas, bet arī tamborētas, aplicētas, pērļotas, adītas... 


Es izšuju rožu spilvendrānu, un šīs izšūšanas veids, personīgi man, patīk vairāk par krustiņiem, jo tas ļauj brīvi izvēlēties diegu krāsas, ka arī nav jāseko izšūšanas shēmai.

Ak vai!, man gribas iegādāties vissmalkāko tamboradatu un pamēģināt tamborēt smalkas rožu mežģīnes!!!


Ļoti vilinošs man šķiet izšuvums uz adījuma, līdzīgi, kā šajā bērnu sedziņā.
Taču, runājot par adījumiem, rozes un rožu lapas & kātiņus smuki var izadīt manis iecienītā žakardu tehnikā.Ja mīli šos ziedus tāpat kā es, iesaku ieskatīties fantastiskā Ingrīdas Egimanes-Junsones grāmatā ''Rozes. Izšūtas, aplicētas, pērļotas''. Tā varētu būt brīnišķīga pavasara dāvana sev, vai arī kādai citai ļoti sievišķīgai būtnei :-)Ar pavasarīgiem sveicieniem!!!
ALISE.

6 komentāri:

 1. Tavi ieraksti vienmēr iepriecina :) kā Tu pārnes galarezultāta kontūras uz auduma?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es uzzīmēju pati ar zīmulīti, par paraugu ņemot motīvus, kurus piedāvā grāmata

   Dzēst
 2. Biju šo grāmatu paņēmusi bibliotēkā. Saturs un bildes patiešām iedvesmo! :)

  AtbildētDzēst
 3. Cerēju uz kādu citu atbildi, bet nu laikam kaut kā nāksies atraisīt savas zīmēšanas prasmes, kuras gana iedragēja pirmais zīmēšanas skolotājs

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. vari uzlikt audumu virsū no grāmatas izkopētai lapai, un pret logu nozīmēt. tā kādreiz arī darīju.

   Dzēst
 4. Skaisti visnotaļ, bet priekš manis rozes pagaidām paliek vien neskaitāmā daudzumā manās puķu dobēs.
  Mana omamma kādreiz ļoti daudz izšuva šādā tehnikā, viņa kopēja no žurnāliem uz audumu ar koppapīru

  AtbildētDzēst