ceturtdiena, 2014. gada 20. februāris

Nikki Van De Car

Ņemot vērā faktu, ka latviešu valodā ir diezgan maz rokdarbu literatūras, nevaru neizteikties par jaunu Zvaigznes ABC grāmatu ''Adīsim, gaidot mazuli''.
Grāmatas autore, manuprāt, intersantā veidā sagrupējusi savus darinājumus trijās daļās, atbilstoši grūtniecības trimestiem. Grūtniecības sākumā, jeb grāmatas pirmajā daļā, Nikki piedāvā adīt lielākas lietas, kā piemēram, bērnu sedziņu, taču uz grūtniecības beigām (grāmatas beigām), darbiņi kļūst arvien mazāki, bet mērķtiecīgāki, kā piemēram, lācīte vai mantiņa.
Grāmatai cauri vijas  mātes rūpes un mīlestība pret gaidāmo mazuli. Man likās, ka Nikki nepasniedz sevi kā lielu adīšanas meistari, bet gan kā mammu ar ļoti - ļoti mīlošām un spējīgām rokām!


 Nikki māca adīt tās sievietes, kuras neprot, un pozitīvi noskaņo tās kuras jau prot adīt!

Man patīk Nikki dziju izvēle. Viņa lieto augstas klases kašmiru, kokvilnu...Patīk viņas piedāvātais vienkāršs stils. Ļoti patīkama darbiņu krāsu izvēle - maigi, dabīgi, mazliet piepūderēti toņi! Aicinājums pamēģināt ko vairāk par klasisku rozā, gaiši zilu vai koši baltu :-) 
Grāmatas šarmu papildina skaistas fotogrāfijas un labas kvalitātes druka.

Mani favorītmodeļi ir dūrainīši ar jēldzijas ieadījumiem un balerīnas svārki!
Noteikti noadīšu savai meitiņai kokvilnas sarafānu, tieši tādu, kā 97.lpp.!
Intersanta, šķiet, autores variācija par zīdaiņa kokona tēmu, jeb Nikki adītu guļammaisu.


Grāmatā var atrast vienmēr noderīgu mazuļu (galvas apkārtmēru, pēdu, kāju-roku grumu...) izmēru tabulu, pamācības un dziju internetveikalu adreses.
Lieliska dāvana sievietei gaidībās!

P.S. Ar lielu nepacietību gaidīšu kādas ''mūsu'' (nevis ārzemju) mammas, rokdarbnieces autorgrāmatu!

3 komentāri:

 1. Ja man būtu maza meitiņa, es noteikti viņai noadītu tādus balerīnas svārciņus!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. o, jā! tā lieta ir pat mazliet bīstama, jo viss sākas ar maziem adītiem balerīnas svārciņiem un beidzas ar 40.izmēra puantēm :-)
   visas meitenes grib būt balerīnas

   Dzēst
  2. izklausās pēc brīdinājuma! :))

   Dzēst