pirmdiena, 2020. gada 6. aprīlis

Cotton Merino smalkā ģeometrija

Tik cimperligs adāmprojekts man sen nav gadījies! 
Sīs ir piemērs, kad cilvēks gribēja “nekodīgu” ar rokam aditu dzemperi. 
No sintētiskiem materiāliem es neadu vispār, un, ja vilna neder, tad biju nodomājusi kokvilnu vai merīnvilnu. Drops piedāvāja ideālu kokvilnas un merīnvilnas dziju - Cotton Merino. 
Dziju sūtīju no latvijas dziju veikala www.dzijas.lv
Smukas ''piepūderētas''dziju krāsas šoreiz ideāli Mariuss projektam.

Mariuss ir tradicionāls Norvēģu džemperis, kuru oriģināli ada no tīrās vilnas, trijās norvēģu karoga krāsās. Modelis ir unisekss un, kā jau klasiski norvēģu džemperis - ar iešūtām piedurknēm.
Mariuss džemperi dizainēja norvēģiete Unn Søiland Dale, iespaidojoties no savas tautas rakstiem, 1953.gadā.
Kopek tā laika, džemperis kļuvis par norvēģu ''vizītkarti''. Tā ārkārtīgas popularitātes dēļ, to ada viss iespējāmās trīs krāsu kombinācijās, no dažādām dzijām, gan jaku gan džemperu variantos, gan ar iešūtām piedurknēm, gan ar apaļo teili, utt...

Mana adīšanas metode ir apaļais teilis un bezšuvju (īslandes tradicionālais).
Mazliet par adīšanas procesu: adīju no apakša, uz apaļadatām, uz riņķi džempera stāvu, tad piedurknes. Rakstu sāku izadīt jau pirms stāva savienošanas ar piedurknēm. Tad savienoju, padusē izveidojušos aptuveni 5cm caurumu aizšuvu (var arī saadīt var sašūt ar trikotāžas šuvi, lai šuve nebūtu redzama vispār), un turpināju adīt rakstaino teili uz augšu, samazinot valdziņu skaitu starp raksta rindām.
Apraksti, shēmas pieejamas www.ravelry.com ievadot atslēgvārdu ''Mariuss sweater'' vai ''Mariuss genser''.
Šāds darbiņš, protams, ka prasa adīšnas iemaņas. Dzija forša, tomēr grūtības rada tas, ka vienā dzijas pavedienā ir vairāki smalki savā starpā savērpti diedziņi, kuri šķeļās, un ir pagrūtāk ideāli nostrādāt diegu galu un fiču savienošanas vietas.Neadu es arī bez ''mēnestiņa'', kakla paaugstinājuma mugurpusē. Mēnestiņš ir sīka, bet ļoti svarīga nianse, ja vēlaties, lai džempera apkakle nelien augšā un nežņaudz priekšpusē kaklu.
Tā adīšnas princips ir nepilnās kārtas. Ļoti skaidri var iemācīties to adīt pašpikojot no Youtube video.


Rezultāts: dzijas īpatnību dēļ ir daudz vairāk patērēts laiks. Pādadīju dažas vietas uz vienkrāsainās stāva daļas, jo bija redzamas fiču savienojuma vietiņas. Adījums tik tiešām nekodīgs! Vilnas daļu dzijā, vismaz manas rokas īpaši nejuta, bet tas noteikti ir tāpēc, ka esmu radusi pie tīrās vilnas adīšanas.

Džemperis dzīvo Austrālijā. Tā bija īpaša vienas mammas dāvana savai lielai meitai!

Pasūtot ar rokām adītu izstrādājumu, ir svarīgi, lai jums kaut kādā zinā simpatizē tā darinātājs!, jo vina noteikti katru valdzinu izada ar savu īpaso enerģiju, savu harismu, savu ES - TEV! 
Es mīlu ik vienu savu klientu un uztveru vinu tik pat individuāli, kā man gribētos, lai vins uztver mani.
Paldies katram, kas uzticas manām rokām!

2 komentāri:

  1. Super džemperis sanāca! Rakstiet vēl! Pateicoties Jūsu adīšanas stāstiņiem, es nobriedu savai pirmajai lopapeysai.

    AtbildētDzēst