ceturtdiena, 2018. gada 26. jūlijs

Līgo camp

Skatos, ka kopš pēdējā mana blogieraksta atkal ir kāds laiciņš paskrējis!
Vasara, vasara...šī Īslandes vasara nelutina ar sauli un labu laiku. Ir atlicis nepilns mēnesis līdz mūsu atvaļinājumam, un, protams, ceļojumam uz Latviju! Diemžēl, darba dēļ, neesam varējuši Dziesmu-Dejus svētkus apmeklēt. Arī daudzi citi Latvijas vasaras pasākumi pagaidām iet ''gar degunu'', bet Augusta otrā pusē cerēsim noķert ''kaķi aiz astes''. Pagaidām turpinam aktīvi strādāt un brīvajā no darba laikā apmeklēt jaunas vietas tepat, Īslandē.


Intersanti, aktīvi, relaksējoši mūsuprāt, un netradicionāli (ar tradicionāliem elementiem!) mums ir sanākuši Līgo svētki. Iepriekš jau, iesēju Jāņu sieru - maziņu, simbolisku, bet tomēr sieru! Mums pietika un vēl ar draudzeni padalījāmies! Zemenes pirkām bodē. Tās atceļoja no ASV. Teikšu godīgi - gardākas pār manas omes izaudzētām zemenēm, tieši no dobes Liepājā, neesot visā Pasaulē!
Šoreiz bez šašlika un alus, mīļie :-) Jūras velšu zupiņa un pudelīte franču vīna. Bija super gardi un nebijām pārēdušies.


Pirmajā bildē var redzēt man kājās pastalas. Ļoti jauka dāvana sev no pastalabylindaleen.
Zeķes, protams, pašadītas.
Galdauts no vīra omes lādes. Vairāki viņa senču dārgumi dzīvo, ceļo un tiešām dzīvo savu ilgu dzīvi kopā ar mums.

   
  
Bija, bija! Arī šūpošanās bija! Šādas mazliet spocīgas šūpoles atrodas melnā pludmalē, Skagafjordur.


Biju jau stāstījusi daudzas reizes, ka vasarā Īslandē ir polārā diena. Tas nozīmē, ka vakaros un naktīs ir tik gaišs, ka var lasīt visu nakti (vai adīt) pie loga, bez papildus apgaismojuma.
Nakts pastaiga gar okeāna krastu. Uz apvāršņa - Drangey sala. Turp devāmies no rīta.
...turpinājums sekos!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru