svētdiena, 2016. gada 9. oktobris

Very North

Tālu Ziemeļos, jeb vieta kur atgriezties - Islande.
Viss sākās ar nejaušu interneta pirkumu pavasara sākumā - aviobiļetēm Rīga - Reikjavika, un atpakaļ. Neticu, ka šī zeme kādu var atstāt vienaldzīgu. Tas, ko pēc piecām tur pavadītām dienām esmu sapratusi, ir neklausīties interneta ieteikumos par Islandi latviešu valodā un, ka laika, lai izbaudīt šo brīnumaino zemi, ir bijis par maz... Kāpēc "neklausīt interneta ieteikumiem par Islandi latviešu valodā"?,- tāpēc, ka tie ir pieticīgi un ierobežo ceļotāju jau pirms nokļūšanas Tur. "Laika ir bijis par maz",- liek man domāt, ka pirkšu aviobiļetes vēl 😀
Protams, ka bijām slavenā Zilā Lagūnā! Bet, izrādās, ka Islandē ir daudz autentiskākas lagūnas, kā piemēram Myvatn. Tur arī pabijām un mums ļoooti patika!


Lielu iespaidu uz mums atstāja Islandes ūdenskritumi. Es iedomājos, ka gribētu pavadīt tādu weekendu, vienam no ūdenskritumiem tuvumā, padzīvojot teltī un paklausoties nebeidzamā, dzīvā ūdens mūzikā. Nez, vai tas ir iespējams, vai atļauts...Un lai arī šim ierakstam būtu kāda rokdarbu piegarša, pastāstīšu, ka Islande ir ļoti slavena ar savu īpatnējo aitu vilnu, kura, pēc mana viedokļa ir pūkaināka par latvijas vilnu, un adītas lietas var apskatīties un nopirkt teju katrā bodē.
Un vēl, pastāstīšu, ka lidmašīnā VAR adīt!, protams, līdzi ņemot koka adatas! Arī es to daru ik reizi, ja lidojums ir paredzēts vairāk par stundu.


Laba zīme - dubultvaravīksne pāri Akyreuri fjordam.

UZ TIKŠANOS!1 komentārs:

  1. Super! Un par adatām lidmašīnā- nezināju. Līdz šim biju pārliecināta, ka nedrīkst...

    AtbildētDzēst